Ми нещодавно розпочали серію прямих ефірів про усі можливості, які несе для вас Еразмус, і перший провела Таня Федорчук, розповівши про ESC ака Erasmus solidarity corps ака волонтерство.  

Чому волонтерство?

«Це для себе, для своєї кар’єри, для свого майбутнього. Це для свого власного розвитку», - розповідає Таня, а ми ставимо купу плюсиків.

Волонтерство – чудова можливість не тільки збагатити суспільство, а й зробити себе кращим. Можна здобути безліч нових навичок, починаючи з проектного менеджменту і закінчуючи будівництвом саду з нуля. Під час будь-якого волонтерства, твої soft skills злітають угору і перестають бути пустим місцем у резюме. А коли воно проходить ще й за кордоном, то ти отримуєш друзів по всьому світу (і ліжко, де переночувати також, але ми вам цього не казали, бо ми ж не на стільки цинічні!), пізнаєш безліч нових культур, подорожуєш досхочу та відкриваєшся по-новому.

Проєкти є для всіх – комусь подобається працювати з комунікаціями або івентами, комусь до душі догляд за літніми людьми або викладання англійської діткам. Головне шукати!

Отож, волонтерити ти їдеш, бо:

 • Нові hard та soft skills чекають тебе
 • Друзям по всьому світу уже не терпиться з тобою познайомитись
 • Нові культури та світогляди ще не відкриті
 • Країни твоїми ногами не ходжені
 • Крутим проєктам не вистачає саме тебе

А де ж шукати?

 1.  Загальний сайт ESC

eu/youth/solidarity_en

Там усі організації постять свої вакансії, але треба завжди перевіряти, чи підходиш ти їм чи ні, перш ніж подавати заявку. Ти також можеш залишити там своє резюме.

 1. Портал Salto Youth
  salto-youth.net/

Тут можна знайти короткострокові і довгострокові проєкти, залежно від того, що саме ти шукаєш.

 1. Канали з можливостями
  t.me/tviyprostir
  t.me/studwaydiem
  @Mozhlyvosti

Тут можливості шукати легко, але варто розуміти – коли на каналах з 50.000 учасниками постять вакансію, то конкуренція буде відповідна.

 1. Зробити по-таніному

Знайди громадські організації, чиї проєкти тобі подобаються та які приймають волонтерів про ESC, напиши їм та ненав’язливо запитай «А заберете мене до себе?»

Критерії відбору

Є віковий діапазон від 18 до 30. Переглянуть твій мотиваційний лист та CV, аби дізнатись, на скільки ти близький до тему проєкту.

Хороші новини: трійка за другий семестр першого курсу твої шанси точно не зменшить – диплом покажи мамі, а ESC від тебе його не чекатиме.

А ще є не офіційний критерій – час. Якщо у них 5.000 заявок, то скоріше за все, вони прочитають максимум перших сто. Тому треба постійно слідкувати.

Ну як же написати той клятий мотиваційний?

Питання, яке переслідує нас вночі і змушує прокидатися о 3 ночі, аби переправити вшосте третій абзац.

Таня радить:

 1. Постав себе на місце того, хто читає листа

Який його ідеальний кандидат? Для цього перечитай дуже уважно (можна з лупою) інформацію про проєкт та напиши усе про себе, що може виказати, що ти той самий.
П.с. Брехати не варто – якщо у тебе немає французької рівня В1, то це буде трошки помітно у Марселі.

 1. Менше – не значить гірше

Не варто писати олімпіади з біології у сьомому класі, якщо подаєшся на проєктний менеджмент. На це людям, якщо чесно, буде все одно.

 1. Ні – шаблонним мотиваціям

Не можна слати усім організаціям однакові листи. Якщо ти подаєшся на викладання, розкажи, як ти любиш дітей та хочеш розвивати молоде покоління. А може, у їх команді є класнючий викладач, від якого ти можеш отримати потрібні знання – згадай про нього.

 1. Будь ввічливим

Відправити резюме і написати «Я хочу до вас» - це не класно. Не забудь указати тему листа, привітатися, розповісти, хто ти і що ти, зазначити, на яку вакансію ти мітиш, подякувати за увагу та попрощатися.

За що платять?

 1. Квиток -  купляєте спочатку самі, але за нього кошти повертають, як тільки ви приїдете
 2. Житло
 3. Їжа
 4. Кишенькові

Я пройшов(-ла), а що далі?

Аби все було не так страшно та не пізнано, тобі організація надішле гайд та по приїзду надасть ментора. Ментор – це людина, яка може навчити тебе мови, допоможе з документами і вислухає усі «Ох, як важко». Також ти матимеш змогу пройти тренінги з іншими волонтерами, де розкажуть, що очікувати та як звикнути до свого нового життя. Навіть розкажуть, що робити після волонтерства, як ввірватися у доросле життя та які ще є можливості опісля.

 

Просто подавайся. Це час, аби подумати. Час, аби поставити життя в Україні на паузу. Аби зрозуміти, хто ти і що ти хочеш далі робити у житті, не сидячи у мамі на шиї.

І не здавайся. Не вийшло раз – стукай ще. І тобі точно відчинять.